به وب سایت درمانگاه دندانپزشکی آپادانا خوش آمدید

ایمپلنت

ایمپلنت در درمانگاه دندانپزشکی آپادانا

روشهای برطرف کردن بی دندانی

بریج دندان از دسته روش های قدیمی برای رفع بی دندانی می باشد. به طور کلی بریج تنها خود فضای خالی را درگیر نمی نماید و دندان های مجاور نیز برای بریج نمودن درگیر و در واقع تراش داده می شوند. با انجام اینکار به دو دندان سالم نیز آسیب می رسد. اما با جایگزین شدن درمان ایمپلنت بجای بریج از آسیب جلوگیری گردید.
عکس بریج-درمانگاه دندانپزشکی آپادانا
ایمپلنت های دندانی به عنوان یک درمان جایگزین برای دندان از دست داده است. ایمپلنت دندان بر خلاف دندان های مصنوعی که می توانند برداشته یا گذاشته شوند و متحرک باشند ، دائمی هستند. استفاده از پیچ تیتانیومی در استقرار ایمپلنت ها دوام بیشتری را در مقایسه با گزینه های انتخابی دیگر ارایه می دهد. اجزای انواع ایمپلنت دندان شامل:
۱- پیچ تیتانیوم (به نام فیکسچر) که به عنوان ریشه اصلی، در استخوان فک جاسازی و تعبیه می گردد .
۲- تاج سرامیکی به جای دندان در دهان
۳- یک اتصال دهنده که دو قطعه را پیوند می دهد (به نام اباتمنت)
عکس عناصر ایمپلنت-درمانگاه دندانپزشکی آپادانا
عکس ایمپلنت-درمانگاه دندانپزشکی آپادانا
تشریح روند و طول درمان ایمپلنت:
جلسات ملاقات با بیمار از ابتدا باید تشریح شود برای مثال کاشت یک واحد دندان در فک بالا  به ترتیب زیر است
جلسه اول          کاشت فیکسچر                                روز        ۱
جلسه دوم          بازکردن بخیه بعد از دو هفته                 روز      ۱۵
جلسه سوم         چکاپ  دو ماه بعد                            روز     ۷۵
جلسه چهارم       بستن هیلینگ یک ماه بعد                  روز    ۱۰۵
جلسه پنجم         قالبگیری بعد از پانزده روز                   روز    ۱۲۰
جلسه ششم      امتحان فریم  پنج روز بعد                 روز   ۱۲۵

جلسه هفتم        تحویل پروتز پنج روز بعد                    روز       ۱۳۵

تفاوت بریج با ایمپلنت درمانگاه دندانپزشکی آپادانا

مقایسه ایمپلنت و بریج دندان

در روش ایمپلنت کردن دندان، دندان با استفاده از یک پروتز بادوام در فضای خالی اعمال می شود و دندان های اطراف به هیچ عنوان درگیر نخواهد شد، در این روش شما هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت در این روش اغلب دائمی نامیده می شود. پروتز بکار رفته برای این روش اغلب به صورتی است که به سرعت با استخوان فک و لثه شما سازگار شده و می تواند حکم دندان طبیعی را برای شما فراهم نماید.

مراقبت های دهان و دندان بسیار بهتر از بریج دندان است. توجه نمایید که در روش بریج اغلب سه تاج دندان درگیر است و مبرهن است که مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کمی دشوار خواهد بود.  مراقبت از دندان در روش بریج دشوارتر است. شرایط همچون دندان های طبیعی پیش می رود و نیاز به حرکت اضافه تری نخواهد بود.

کدام روش ماندگار تر است؟

با استفاده از روش در واقع شما از لثه و استخوان اطراف محافظت نموده اید. یکپارچگی در این روش بسیار سریعتر و باکیفیت بیشتری صورت می پذیرد، فلز استفاده شده در این روش در برابر هر نوع پوسیدگی بسیار مقاوم است. اما در مورد بریج، به طور کلی بریج دوام ۱۰ ساله دارد و دندان های درگیر نیز دچار پوسیدگی می شوند. هرچه این پوسیدگی بیشتر باشد در واقع احتمال شکستگی در بریج بیشتر است. توجه نمایید که عمر این روش با رعایت بهداشت تا ۲۵ سال اعلام شده است.

کدام روش زیباتر است؟

از لحاظ زیبایی می بایست فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار داد. در واقع این موضوع به تخصص دندانپزشک بر می گردد. در بررسی های انجام شده مشخص شد که این روش دارای ظاهری طبیعی تر بوده و اغلب گزینه ای مناسب تر می باشد، بهترین دندانپزشکی زیبایی با توجه به فاکتورهای زیبایی به سادگی می تواند تشخیص دهد که استفاده از این روش برای شما مناسب تر خواهد بود و یا بریج. در نظر داشته باشید که برای دندان های جلویی این روش گزینه ای زیباتر و مورد پسندتر می باشد.

در خصوص هزینه بریج دندان شاید در ابتدا هزینه ای بسیار کمتر از روش قبل داشته باشد اما این پایان راه نیست. در واقع وقتی مجبور به تعویض بریج باشید قطعاً هزینه آن متفاوت خواهد بود. خوشبختانه شما می توانید این روش را برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده نمایید و هزینه آن را به صورت مرحله ای پرداخت کنید.

شماره تماس ضروری